LaboChem
Strona Główna ˇ Doświadczenia ˇ Forum ˇ LinkiNiedziela, Styczeń 20, 2019
Nawigacja
Strona Główna
Doświadczenia
Forum
Linki
Kontakt
Galeria
Szukaj
FAQ
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 32
Najnowszy Użytkownik: AngelOrits
Banery
stat4u Bezpieczna strona 75823363331670390232.jpeg
Tajemnica "Trójkąta bermudzkiego"
Newsy Trójkąt bermudzki to obszar w zachodniej części Oceanu Atlantyckiego. Obejmuje region między Miami, Bermudami a Portoryko. Niektóre źródła podają, że jego granice dochodzą aż do wybrzeża Irlandii oraz Ameryki Południowej.
W związku z licznymi zaginięciami statków i samolotów w tym rejonie, obszar ten zyskał miano Diabelskiego Trójkąta. Czy nauka podaje wytłumaczenie tej zagadki?
Tragiczne przypadki statków i samolotów, które w tajemniczy sposób zaginęły w obszarze Trójkąta Bermudzkiego odnotowuje się od XV wieku! Podczas swojej podróży do "Indii" Krzysztof Kolumb pisał o dziwnym zachowaniu statków w tym regionie. Wśród tragicznych przypadków lotniczych, kojarzonych z zagadką tego obszaru, jednym z najsłynniejszych jest szkoleniowy "Lot 19", który 3. grudnia 1945 roku zakończył się zaginięciem 14 pilotów wojskowych. Tego samego dnia zaginęło 13 kolejnych lotników, którzy wyruszyli w celu odnalezienia zaginionych kolegów.
Możliwych wytłumaczeń tych zjawisk szukać można w warunkach meteorologicznych, geograficznych oraz ...w ludzkich pomyłkach. Przypadek zaginięcia statku „Mary Celeste" w roku 1872 , który w istocie przemierzał Ocean Atlantycki, bardzo często mylono z losami statku o podobnej nazwie „Marie Celeste”. Z tym, że ten drugi pojawił się tylko w jednej z fikcyjnych powieści Artura Conan Doyle'a. Przygodowy wątek z dzieła Doyle’a stał się faktem, utożsamianym z zagadką trójkąta bermudzkiego.
Huragany, które występują w tym rejonie również zbierają swoje żniwo wśród statków i samolotów. Zaginione wraki w większości wypadków ostatecznie są odnajdywane. Niestety o tym nie mówi się już głośno. Mistyczna zagadka jest wciąż karmiona zainteresowaniem publicznym. Prądy morskie to kolejny argument mogący wyjaśnić tajemnicze zaginięcia. Prąd morski to jakby rwąca rzeka płynąca w oceanie. W niewidoczny sposób może porywać statki. W rejonie Diabelskiego Trójkąta przepływa ciepły prąd morski - Prąd Zatokowy (znany także pod nazwą Golfsztrom), który wędruje aż do wybrzeży Europy. Istnieje podejrzenie, że prąd ten może przenosić wraki statków i samolotów na odległość setek mil. Rzesze naukowców i laików próbują rozwikłać tę zagadkę. Wytłumaczenie może być jednak banalnie proste. Rejon Trójkąta Bermudzkiego jest obszarem bardzo często uczęszczanym przez samoloty i statki. Ilość wypadków jest tym samym wyższa w tym obszarze niż w stosunku do innych. Większość z nich można wytłumaczyć w racjonalny sposób. Niemniej jednak, bardzo często przekazywane są z ust do ust jako tajemnicze przypadki. Od XV stulecia, odkąd pojawiają się wzmianki o Diabelskim Trójkącie, region ten przemierzali także piraci, który porywali statki. Natomiast wiele lotniczych zaginięć można tłumaczyć działaniami wojennymi w czasie II wojny światowej. Owa „niewyjaśniona siła” najpewniej jest jak najbardziej siłą ludzką.
Ciekawa hipoteza, po części tłumacząca intrygujące przypadki zaginięć w tym rejonie, to wpływ klatratów metanu. Klatraty metanu, inaczej zwane metanowym lodem, to substancja krystaliczna zbudowana z cząsteczek wody oraz molekuł gazu - metanu. Złoża tej białej, bezwonnej substancji znajdują się na szelfach kontynentalnych, na dnie oceanów i mórz oraz w wiecznej zmarzlinie. Warunkiem ich powstania jest wystarczająca ilość wody oraz odpowiednia ilość, ciśnienie i temperatura metanu. Z lodu metanowego uwalniają się regularnie małe ilości metanu. Wędrując ku powierzchni wody, zaburzają warunki optymalne dla żeglugi. Uwalniający się w ten sposób gaz, według autora tej „gazowej” hipotezy, tworzy na poziomie morza pianę, która zaburza tor ruchu statku. Ponadto, gęstość wody maleje, tym samym statki tracą wyporność i toną. Istnieją sugestie, że opary metanu powodują także zmiany w atmosferze. Prowadzić to może do turbulencji, które mogły być powodem wypadków lotniczych w tym rejonie. Niestety, również i to nie zostało całkowicie zweryfikowane.
Autor tej tezy po paru latach od jej ogłoszenia, wycofał się z niej. Potwierdził to, co mówią dane statystyczne. Trójkąt Bermudzki jest obszarem pod żadnym względem nie odróżniającym się od innych. Doszło w nim proporcjonalnie do takiej samej liczby wypadków i zaginięć, co wszędzie indziej na świecie. Co więcej, obszar Diabelskiego Trójkąta obejmuje także tereny naziemne, gdzie również powinny mieć miejsce wypadki - samochodowe bądź lotnicze. Żadnego takiego przypadku nie odnotowano. Wydaje się zatem, że Trójkąt Bermudzki to bajka wygenerowana przez żeglarzy, a następnie nagłośniona i utrwalona przez media.(www.odkrywcy.pl)
Komentarze
Kim11 dnia grudzień 15 2012 10:57:25
evening dresses evening dresses
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

AngelOrits
13/02/2018 15:30
ylqchqo http://www.witteduiven-kl
edingverhuur.nl/tweedehan
ds-omega-dames-142.html http://www.mcpmotorsport.
co.uk/hermes-bag-collecti
on-2017-859.asp http://www.klfloraldesign


SylviaMeW
11/09/2017 22:49
Thank you for sharing. I found college information which provides [b]Computer Programming & Information Technology[/b] [url=asa.edu]http://www.a
sa.edu/computer-programmi
ng-info-tech.asp[/url]


RichardDosy
31/07/2017 07:33
zazppov http://www.adidasstansmit
hbronze.fr/198-stan-smith
-noir-cdiscount.php http://www.digitalspot.it
/scarpe-supra-a-palermo-9
43.php http://www.blackhorsesv.i
t/914-adidas-


metallica
05/10/2010 15:00
Witam Wszystkich :>

The_Labochem
16/04/2010 18:48
Witam

Copyright © 2010 LaboChem Team

169039 Unikalnych wizyt

PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-2005


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl